Calendar Â
  Schedules Â
  Ranking Â
  Events Â
  Alerts Â
  Field Status Â
Home
>
Summer 2019 Basketball Pre-Season Practice
Login
Click on program name to get team information.To navigate the schedules, click the + to expand a league, and the - to hide the league. Click the team or division name to view a schedule.
Click on Contest or Teams
Favorites
Schedule
Teams
Summer 2019 Basketball Pre-Season Practice
*Kinder Boys
Lightning Boltz (Montgomery)
Lions (Hudson)
Little Kings (Brown)
Method Academy (Givens)
Slam Dunkers* (Rehwald)
Storm (Minehan)
10th Grade Boys
67ers* (McDermott)
Cougars (GILMORE)
D1 (Jacobs)
Dream Team (Alviso)
Hawks* (Kimbrell)
Honey Badgers (Flores)
Hoosier Daddy's (McNutt)
Hoosier Daddy* (Engleman)
Lions (Mefford)
Lucid Dreams* (Flanagan)
NLB Elite (Carter)
NTB (Carroll)
Prosper Eagles Varsity 3
Trojans* (Kingston)
XPRESS Hoops 22 Grey*
11th/12th Grade Boys
D2H* (Justice)
Hornets (Gilleland)
Juvinators* (Cannaday)
Muddawgs Unleashed Elite*
Rookie's 1* (Cannaday)
Super Sonics (Williams)
Trollinski* (Kingsley)
Whataballers* (Regmi)
1st Grade Boys
Certified Bucketz (Burnett)
Cheetahs (Cavin)
Fireballs (Reynolds)
Fireballs* (Chiniara)
Hawks* (Wilson)
Lakers Select* (Waters)
Lightning Boltz (Davis)
Little Ballers (Phearse)
Mavericks* (miller)
Method Academy (Givens)
Prosper Eagles* (Tucker)
Titans* (Evans)
2nd Grade Boys
Bulls* (Johnson)
Cobras (March)
D1 (Murphy)
Defenders (Taylor)
Diamondbacks (Gregor)
Frisco Force* (Mcgrath)
Homeland Hawks* (Fortenberry)
Jayhawks* (Layton)
Lightning Boltz GREEN (Austin)
Lightning Boltz PURPLE (Madden)
NLB (Benavides)
NTB White
Panthers (Davis)
Phenoms Black (Loyd)
Sharks (Gonzales)
Splash Ballers (Webber)
Team EA (Smith)
Tigers* (Glasco)
3rd Grade Boys
Blue Devils* (Black)
D1 (LaDay)
FBA Thunder (Conrady)
FH NT 2 (Stotts)
FH NT 3
FH NT 4
Frisco Coyotes* (Kissling)
Icon Athletics* (Ebondo)
Knights (Elliott)
Lightning Boltz (Montgomery)
Mavs* (Dennis)
Method Academy (Givens)
NTB Blue (B)
NTB Green (A)
NTB Orange
Premier Prospects* (Greenway)
Prosper Ballers (Jones)
Red Raiders* (Tatarowicz)
Rockets (Clark)
4th Grade Boys
D1 (Loyd)
Dawgs (Smith)
Frisco Raptors* (Gilliam)
Hawks* (Wilson)
Legends (Ima)
Lions* (Plamann)
Mavericks (Keglovits)
Mavericks* (Collins)
NLB (Benavides)
NTB Green*
NTB White (3rd)
Patriots* (Gamber)
Prosper Wildcats* (Crotts)
Team Be Great (Creecy)
Texas Ducks* (Taylor)
Tigers* (Johnson)
Valor 2028
Valor 2028 (Copeland)
Wildcat Orange* (Frazier)
Wildcat White* (Frazier)
5th Grade Boys
Avengers (Richmond)
Boomers (Nelson)
Cougars* (Brinkerhoff)
D1 Blue (Jones)
D1 White (Mercadel)
Eagles* (Baze)
FH NT 1 (Carter)
FH NT 3
Flight19* (Tompkins)
Frisco Bobcats (Dudley)
Frisco Cavs* (Appel)
Frisco Cowboys* (Hudson)
Frisco Mavericks* (Gerson)
Hawks* (Pope)
Jr bulldogs (Williams II)
Lightning Boltz (Austin)
Mavericks* (Collins)
MBS A
MBS B
MBS C
Method Academy (Givens)
NLB* (Milton)
NTB Blue*
Prosper Sooners (Dickerson)
Rockets* (Mcgrath)
Stars* (Ebondo)
Tar Heels* (Blackwell)
Thunder* (Rasband)
Titans (Turley)
Trail Blazers* (Asel)
6th Grade Boys
BBA (Barnett)
D1 (Jones)
Eagles (Rodgers)
Eagles Elite* (Godvout)
Freedom9 TNE (Hall)
Frisco Flash (Mattingly)
Frisco Knights* (Stephan)
Hornets* (Baker)
Huskies * (Staley)
Inferno Elite* (Johnson)
Inferno* (Johnson)
Jayhawks* (Arnold)
Knights* (Brooks)
Mavericks (Quinones)
MBS (Jones)
NLB Blue* (Benavides)
NLB White (Benavides)
NTB Blue
NTB Green
NTX Elite Ducks (Crain)
OCBA Blue (Cisse)
OCBA White (Cisse)
Premier Prospects* (Greenway)
Progressive Orange
Progressive White (Pitts)
Prosper Legends (Ellis)
SoupReem (Byrd)
TEAM ERA ELITE (Daniels)
Texas Flight* (Jones)
Thunder* (Lopez)
Valor 2026 (Balanzategui)
Valor 2026 (Copeland)
XPRESS Hoops 26 Red*
7th Grade Boys
380 BENGALS (Ivory)
380 Platinum (Marshall)
4tNight (Byrd)
ABA (Torres)
Blue Devils* (Black)
Broncos* (Poland)
Celtics* (Ellis)
D1 (Carr)
Ducks* (Trickett)
Frisco Blue Devils (Marrero)
Frisco Team Titans (Meadors)
Lightning Boltz PURPLE (Smith)
Lightning Elite 2026 (Green)
NLB Blue (Milton)
NLB Gold (Milton)
NLB White* (Milton)
NTB
NTX Celtics (Davis)
Prosper Rockets* (WAINER)
Raiders* (Norton)
Sonics* (Army)
Team GooChee* (Byrd)
Tigers (Wafer)
Valor 2025 (Bird)
Whataballerz* (Horton)
XPRESS Hoops 25 Red
Yellow Jackets* (Daly)
8th Grade Boys
BBA (Barnett)
D1 (Jacobs)
Drive Nation North* (Shore)
FHNT 2 (Stotts)
Gators* (Biddle)
Gladitors (Newton)
Honey Badgers (Warren)
Jelly Fam* (Hoad)
Knights of NTX 2024* (Sutton)
Loco Ballers* (Kelley)
MBS (Jones)
Mean Green* (Duran)
NLB Gold (Carter)
NLB White (Carter)
NTB Blue
NTB Green
OCBA White (Cisse)
Panthers 2024 (Mcleod)
Raptors (Spangler)
RGE* (Burton)
Storm (Cook)
The Benchwarmers (Ellis)
TuneSquad - 8th* (Everidge)
TZone Ballers* (Lee)
United Kings* (Brown)
Valor 2024 (Boley)
Warriors (Hailey)
Wildcats (Turley)
XPRESS Hoops 24 White*
9th Grade Boys
And 1* (Burnside)
BBA Blue (Barnett)
BBA White (Barnett)
CaddyShaq* (Naukam)
Frisco Fire (Akinsipe)
Goats* (argyle)
Hebron Hawks* (Altman)
Jelly Fam (Dawkins)
NLB Blue (Carter)
NLB Elite (Carter)
North Texas Athletics (Perot)
Panthers* (Allison)
Patriots* (Black)
Prosper Ice (Cochran)
Splash Bros* (Lopez)
Texas Tigers* (Kelly)
TuneSquad - 9th* (Everidge)
Warriors* (White)
XPRESS Hoops 23 White*
Girls 1/2nd Grade
Bee Storm (Gilbert)
Eagles (De Moor)
FH NT 2 (Stotts)
Lady Drive Nation North (Barnett)
Lightning Boltz (Williams)
Pink Lightning* (Daly)
Pink Panthers* (RIDDLE ROBERTSON)
Shooting Stars* (Dodson)
Sparks* (Johnson)
Unicorns (Fields)
Girls 3rd Grade
Lady Surge (Pennington)
LADY SWISH* (Ross)
Lady Warriors* (Barnes)
Lightning Boltz (Lewis)
Mavericks (Thaggard)
Sparks (Brown)
Warriors* (Krolikowski)
Girls 4th Grade
Blaze Basketball (Cagney)
Lady Pro SKills (Hughey)
NTX Elite Ducks (Crain)
Pink Panthers (Lazo)
Van Alstyne Panthers* (Murphy)
Victory Academy 2028* (Pea)
Wendt (Wendt)
Girls 5th Grade
D1 Blue (Loyd)
D1 White (Newton)
Dream Team (DuFour)
Frisco Cavaliers (McNeil)
Frisco Hoops* (Reinhardt)
Hoop Queens (Woodson)
Lady Rebels (Barahona)
MI Sports (Moore)
NTX Elite Ducks (Crain)
Shockers (Hostin)
Wolverines/Austin (Ratliff)
Girls 6th Grade
Cheetahs - 2027* (Cavin)
Lady Legends* (Clark)
Lady Proskills-Zo
Lady Rebels (Barahona)
Lady Tigers* (Dodd)
Lady Warriors* (Peters)
Panthers* (Hunt)
Wildcats Elite* (Krolikowski)
Girls 7th/8th Grade
All Day Elite (Crowell)
BBA (Barnett)
Cougars* (adams)
D1 Blue (Roland)
D1 White (Newton)
Dream Team 2025 Red (Johnson)
Dream Team 2025 White (Johnson)
FH NT 1 (Stotts)
Firecrackers* (Melton)
Frisco Fire (Rudy)
Frisco Wings (Paul)
Future Warriors* (Paton)
LDN 2025 Red (Mizell)
North Dallas Swag* (Cheesman)
SHA Frisco (Pate)
Texas Heat (Butt)
Titans* (Evans)
Girls High School
All Day Elite White (Crowell)
BBA 10
BBA 9
Boxed Out (Pennington)
Cougars* (Gholston)
Coyotes* (Johnson)
D1 Blue (Roland)
D1 Elite 2025 (Loyd)
North Dallas Swag* (Grubbs)
Swish (Six)
Titans (Quinones)
WGN Tigers* (Corley)