Calendar Â
  Schedules Â
  Ranking Â
  Events Â
  Alerts Â
  Field Status Â
Home
>
Youth Basketball - Spring 2019
Login
Click on program name to get team information.To navigate the schedules, click the + to expand a league, and the - to hide the league. Click the team or division name to view a schedule.
Click on Contest or Teams
Favorites
Schedule
Teams
Youth Basketball - Spring 2019
*Kinder Boys
Cheetahs (Cavin)
Defenders (Taylor)
Falcons (Sanders)
Lakers (Waters)
Method Academy (Tsan)
Titans* (Evans)
11/12th Grade North Division
Buncha Guys* (Christensen)
D12* (Kingston)
Herobrine Hunters*- (Cortese)
Hoosier Daddies (Knight)
Hornets* (Gilleland)
NTX Raiders*- (Saleem)
Purple Cobras* (Tuttle)
11/12th Grade South Division
Bucks (Motayne)
Caliber* (Viswanathan)
Dirt Bags* (Abbott)
Spartans*- (Davis)
The Golden Knights* (Harrison)
The Rodmans* (Lipper)
Titans*- (Martin)
Trollinski* (Kingsley)
1st Grade Boys
Cobras (March)
Defenders (Taylor)
Heat Elite 2030 (Townsend)
Lightning Boltz (Davis)
NTB Green
NTB White
Phenoms (Loyd)
Splash Ballers (Webber)
2nd Grade Blue Division
D1 (LaDay)
Frisco Blaze 2029 (Hobbs)
Lightning Boltz Green (Mckinney)
Mountain Lions (Wheelis)
NTB Blue (Pritchard)
Rockets* (Clark)
Vipers- (Butler)
2nd Grade Red Division
FBA Thunder (Conrady)
Frisco Lakers (Mott)
Hoosiers (Browning)
Lightning Boltz Purple (Austin)
Method Academy (Givens)
Team Devoted (Hinson)
Texas Flight 2029* (Johnson)
3rd Grade Boys
Defenders Blue (Taylor)
Defenders* (Taylor)
Dragons (Taylor)
Frisco Lakers (Stiger)
Mavericks (Collins)
NLB Blue (Benavides)
NTB Blue
NTB Green
NTB White
Raiders* (Henry)
Titans (Turley)
4th Grade A Division
COD (Jones)
D1 Blue (Jones)
EA Hoopz (Allen)
MBS A (Jones)
MBS B (Jones)
NTB White (Lewis)
Sooners* (Hermundson)
4th Grade B Division
D1 Gold (Loyd)
D1 White (Jones)
EA hoopz 2027 (Allen)
Golden Knights (Eaton)
Mavericks (Collins)
MBS C (Jones)
NLB Blue (Milton)
NTB Green
Tar Heels* (Blackwell)
Team Heat* (Stewart)
XPRESS Hoops 27 Red (Reese)
5th Grade A Division
Eagles Elite* (Godbout)
Frisco Flash (Mattingly)
Inferno* (Johnson)
NLB Blue (Benavides)
NTB White
OCBA Gold*- (Cisse)
5th Grade B Division
EA Hoopz
Eagles* (Rodgers)
Mavericks (Carpenter)
NLB Blue (Benavides)
OCBA Gold*- (Cisse)
Outlaws (Quinones)
Progressive Orange (Pitts)
REBELUTION RED*- (Daniels)
Texas Flight 2026/2027*- (Johnson)
Valor Purple-* (Williford)
Valor*- (Copeland)
5th Grade C1 Division
D1 (Cochran)
Lightning Boltz (Walls)
NLB White (Benavides)
NTX Elite Ducks (Crain)
Progressive White (Pitts)
XPRESS Hoops 26 Red (Reese)
5th Grade C2 Division
Defenders (Taylor)
Knights (Stephan)
Mavericks (Quinones)
NTB Green
OCBA Blue (Cisse)
The Thunder (Lopez)
6th Grade A Division
COD (Jones)
GooChee (Byrd)
Huskies- (Staley)
Lightning Boltz (Smith)
NLB Blue (Milton)
NTB
United Kings* (Rivers)
6th Grade B Division
Bombers* (Hooper)
Broncos*- (Poland)
Bulls (Carr)
D1 Blue (Carr)
EA Hoopz
Elite* (Brown)
Method Academy (Givens)
Team Titans* (Meadors)
Wolverines (Drake)
6th Grade C Division
D1 White (Murphy)
EA Hoopz Black
MBS (Jones)
NLB Gold (Milton)
OCBA (Cisse)
Tigers (Wafer)
Valor 25 LCA-* (Williford)
XPRESS Hoops 25 Red (Reese)
YB33 Charging Wildcats (Willis)
Yellow Jackets (Daly)
7th Grade A Division
East Sider Baller* (Boley)
Jelly Fam* (Ellis)
NLB Blue (Carter)
NLB Gold (Carter)
NTB White
United Kings* (Brown)
Valor 2025-* (Williford)
7th Grade B Division
D1 (Jacobs)
NLB White (Carter)
NTB Green
Raptors* (Bumpas)
T Zone Ballers*- (Lee)
YB33 Charging Wildcats 7th Team Kenyana (Willis)
7th Grade C Division
Drive Nation North (Shore)
Gators* (Biddle)
Mean Green*- (Duran)
OCBA Purple (Cisse)
OCBA Red (Cisse)
Panters (El-Fil)
XPRESS Hoops 24 White (Reese)
8th Grade A Division
All or Nothing Elite*- (LaDay)
COD (Jones)
Eagles*- (Garcia)
Patriots* (Black)
Smuckers* (Urban)
T Zone Ballers*- (Lee)
Team 2.0 (Ramirez)
Wildcats* (Dinkins)
8th Grade B Division
And1* (Burnside)
Gladiators (Martin)
Lions (Skalberg)
Lonestar Panthers* (London)
Mamba Nachos* (Ianace)
MBS - (Jones)
Prosper Thunder (Holdge)
Splash Bros* (Lopez)
TuneSquad* (Everidge)
XPRESS Hoops 23 White (Reese)
8th Grade C Division
D1 (LaDay)
Frisco Fire (Akinsipe)
Jelly Fam* (Dawkins)
NLB Blue (Carter)
Panthers* (Allison)
Prosper Goats* (Argyle)
Prosper Ice (Cochran)
State (Pines)
TuneSquad 2.0* (Everidge)
Warriors+ (White)
9/10th Grade Boys
76ers (Mattingly)
D1 (Jacobs)
D2H* (Justice)
Dream Team (Alviso)
Honey Badgers (Flores)
Lions* (Mefford)
NLB Blue* (Carter)
Raiders - (Hudson)
Sicko Mode (Torregrosa)
Trojans* (Kingston)
Waterboys* (Wrigley)
XPRESS Hoops 22 Grey
YB33 Charging Wildcats (Willis)
Girls *Kinder/1st Grade
All Stars (Manias)
Lady Eagles (De Moor)
Lightning Boltz (Davis)
Pink Knights (Horn)
Pink Lightning (Daly)
Pink Panthers (Robertson)
Shooting Stars* (Dodson)
Wild Things (McKenna)
Girls 2nd Grade
Flames (Cotton)
LADY SWISH* (Ross)
Lady Warriors* (Barnes)
Lil Lady Eagles (Pennington)
Lil' Warriors* (Krolikowski)
Nighthawks (Mason)
Pink Knights* (Horn)
Sparks (Brown)
Stingray (Ray)
Girls 3/4th Grade A Division
Allstars (Hallas)
D1 (Loyd)
Frisco Hoops* (Reinhardt)
H.U.B (Johnson)
Hoop Queens (Woodson)
Lady Dawgs* (Bowman)
MI Sports 4GG (Moore)
Girls 3/4th Grade B Division
Allstars (Hallas)
Dream Team (DuFour)
Foxes (Holland)
HERicanes (Silmon)
Hoop Queens
Lightning Boltz (Lewis)
NTX Elite Ducks (Crain)
Shooting Stars (Edelbrock)
Girls 5th Grade A Division
Airborne (Gonzales)
Cheetahs-2027* (Cavin)
Lady Elite*- (Gray)
Lightning Boltz (Williams)
Texas Flight 2027*- (Johnson)
Wildcats Elite* (Krolikowski)
Girls 5th Grade B Division
D1 (Newton)
Huskies (Drake)
Lady Lakers (Livingston)
Lady Rebels (Barahona)
Lady Warriors* (peters)
Wolverines (Ratliff)
Girls 6th Grade A Division
Bobcats* (Cheesman)
Dream Team 2025 White (Brown)
Huskies (Drake)
LDN*- (Mizell)
Lightning Boltz (Williams)
SHA Frisco (Pate)
Girls 6th Grade B Division
Brand New (Bryant)
D1 (Newton)
Dream Team 2025 Red (Brown)
Frisco Fire (Rudy)
Frisco Wings* (Paul)
Pottsboro Cardinals* (Sissney)
TEXAS HEAT (Butt)
Girls 7/8th Grade
All Day Elite White* (Crowell)
Chicklets 8G* (Harris)
Cougars (Adams)
D1 (Loyd)
Frisco Hoops* (Hanshaw)
LDN Elite*- (Mizell)
Prosper Eagles* (Donahue)
Swish (Six)
WGN Lady Tigers 2023*- (Corley)
YB33 Lady Charging Wildcats (Willis)